| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

Mi se zbate ochiul drept. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Inseamna ca ai o carenta de Calciu sau Magneziu.

32 răspunsuri:
| bombonik_6523 a răspuns:

Nu se intampla nimic

| david_5714 a răspuns:

O sa se intample ceva rau!

| cucubau_2741 a răspuns:

BUNA SEARA, GARANTAT INSEAMNA SA MERGI LA DOCTOR.
Sa va spun, patania mea, acum vreo 3 luni a inceput sa mi se zbata ochiul stang cu un ritm deranjant incat nici la tv nu mai puteam privi.ZI de zi asteptam sa treaca, citind pe net despre tot felul de leacuri.M-am trezit cu amandoi inrositi incat nu mai stiam incotro s-o apuc de frica.Sunt barbat in toata firea insa ideea ca pot orbi m-a panicat. Panica s-a transformat in obsesie.In fiecare zi priveam in oglinda si numaram bataile ochiului stang precum si stadiul de inrosire.Seara parca eram vampir. Dupa ce m-am intoxicat cu tot felul de explicatii,de pe net,ma si vedeam cu o boala incurabila, am hotarat sa merg la doctor.(nu am fost in viata mea la un doctor, nu m-a durut nimic niciodata). Dupa 5 minute de examinare si control, contra sumei de 30 lei, am primit o reteta : cu diagnosticul -blefarospasm -ochi uscat.
am luat medicamentele urgent, au costat 123 ron (magnerot si picaturi bluYal A. Dupa o zi, bataia s-a oprit iar dupa doua zile ochii si-au revenit .Concluzie.medic.urgent.rezolvare rapida.
citind pe aici pe internet despre toate prostiile ajunsesem sa cred ca am toate bolile posibile, chiar inceput de parkinson.
Sper sa va fie de folos ce am scris si sa nu faceti ca mine sa asteptati sa va treaca de la sine ca nu se se va intampla.mergeti la oftamolog.SUCCES!