| Mitica_Dumitru_1967 a întrebat:

Mi-a expirat permisul de conducere de 4 ani.Cum procedez pentru schimbarea lui?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Faceti controlul medical pentru permis, apoi va programati pe www.drpciv.ro si va prezentati cu documentele care se cer acolo pe site.
Din cate imi aduc aminte, pe langa fisa medicala se cereau niste copii si o chitanta de la CEC sau posta, cu contravaloarea noului permis.

| Lioana a răspuns:

Te duci la serviciul de permise din orasul tau si iti depui dosarul pentru prelungirea permisului.
Poti vedea pe net, pe site-ul institutiei de ce acte ai nevoie.