| maddog95 a întrebat:

Nu ma innebunesc dupa gamming dar configuratia aceasta este cat de cat buna? Adica imi vor merge jocuri de tipu mw3 si black ops 2 pe calitate low spre mediu,dar fara sa sacadeze? Si desigur sunt compatibile piesele intre ele, si daca e buna configuratia.
AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, socket AM3, BOX
MSI nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit
Placa de baza Asrock N68-GS3 UCC, socket AM3
Memorie Corsair 4GB, DDR3, 1600 mhz
Carcasa Floston ATX, Midi Tower, 500W

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Slab, slab, slab. Mai bine iei un Trinity si joci cu IGP-ul, decit mizeria asta de 630.
http://www.pcgarage.ro/......38ghz-box/ asta, mai exact. Mai exact, "AMD claims that, this time, the discrete level graphics on the A10-5800K and the A8-5600K are more than a match for Ivy Bridge graphics. I don't doubt this at all. They also claim that the A10-5800K's 7660D can outperform the i3 graphics combined with a GT 630."

| Trynda a răspuns:

In principiu iti merg. Memoria video e ddr3 dar na, merge. Scoti anti-aliasing si antistropic daca iti merge greu vreun joc. Rezolutia o lasi mereu pe 1920x1080 ca altfel se vede nasol si nu merita sa joci jocul.

| alex2496i a răspuns:

Da prietene, cu ce ai acolo MW3 iti merge la full HD, iar black ops 2 aproape de full hd
Deasemenea tin sa precizez ca pe ce ai tu acolo iti merge orice joc aparut pana acum la minim 1280*800

| Ionel201011 a răspuns:

Da merg chiar foarte bine

| sebysebycr7 a răspuns:

Da o sa iti mearga
mie imi merge mw3 si am pc mai slab ca al tau,,, dar nu imi merge black ops 2 doar black ops