| Iuliasipunct a întrebat:

Nu mi-am facut de mult contul pe TPU, si nu stiu prea multe despre el. As vrea sa imi spuneti va rog, ce este cu acea "funda"?

Răspuns Câştigător
| diddy_2463 a răspuns:

Buna, si bine ai venit pe TPU.ro! Sa-ti spun cum sta treaba pe aici : spre exemplu, tu pui o intrebare si primesti mai multe raspunsuri. Dupa aceea trebuie sa alegi rapsunsul corect, sau care te-a ajutat cel mai mult, atunci ii dai acea "funda", adica, sa zicem, locul 1. Sper ca ti-am putut fi de ajutor.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La o intrebare pusa de tine primesti mai multe raspunsuri si in dreptul fiecaruia apare cate o funda stilizata. Alegi raspunsul pe care-l consideri cel mai bun si mai folositor tie si pe acela il declari raspunsul castigator, dand clic pe funda din dreptul lui si confirmand apoi din ferestruica ce-ti apare. Funda isi va schimba culoarea, raspunsul respectiv va fi mutat pe primul loc(imediat sub fereastra pentru raspunsuri) si celelalte funde vor disparea. Pentru alte nelamuriri poti citi raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE, afli tot ce te intereseaza despre TPU. Bine ai venit si numai bine!