| Dragotta a întrebat:

Nu stie careva in cat timp explodeaza o grenada offensive si defensive si daca o ti in mana mai explodeaza?

Răspuns Câştigător
| iMustbeReallybored2beHere a răspuns:

Odata ce ai scos cuiu' de siguranta normal ca explodeaza.
Diferenta dintre grenada ofensiva si aia defensiva este ca o grenada defensiva are o raza de actiune mai mare fata de una ofensiva.Grenada defensiva se fragmenteaza cand explodeaza, sar aschii de metal.Grenada ofensiva se bazeaza dor pe explozie pentru a omora.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cca 5-6 secunde dupa ce ai scos siguranta si ai dat drumul la parghie. Atata timp cat tii parghia apasata nu explodeaza, deoarece acea parghie elibereaza percutorul, dupa ce i-ai dat drumul.

| Dominicc a răspuns:

Atata timp cat are inelu sau clama pusa nu explodeaza. Timpu e de apr 5 secunde