| GolopențaAdrian a întrebat:

Oare este adevarat? Eu am incercat si nu am vazut aceleasi rezultate!
https://www.linkedin.com/......gil-neacsu

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

E o tampenie, nu stiu cum e limba punjabi dar cuvintele acelea comparate sunt de origine latina majoritatea, nu au nici o legatura cu getii. In plus e normal sa fie unele asemanari pentru ca desi pare surprinzator pentru autorul articolului, limba latina, limba daca, limba punjabi fac parte toate din marea familie a limbilor indo-europene big grin

| GolopențaAdrian explică (pentru Dismally):

Deci sa inteleg ca nu e adevarat ce zice el cu 2000 de cuvinte curat romanesti si altele asemanatoare

| costinvlad a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu am auzit pe net ca cea mai veche limba este una numita enocheana ceva de genul.