| daxax a întrebat:

Omul a fost creat sau provine din maimuta?

Răspuns Câştigător
| SindyR a răspuns:

Asta e 100% o prostie. Daca omul ar fi evoluat din maimute atunci dc mai exista acum maimute? E doar o prostie pe care "maretii savanti" le-o baga in cap oamenilor de pe lumea asta credula.

4 răspunsuri:
| InnaaYY a răspuns:

Credinciosii spun ca a fost creat de Dumnezeu iar savantii spun a provine din maimuta.
Eu cred ca a fost creat.Ai nvazut tu vreo maimuta care se transforma in om, pana acum?

| zozo74 a răspuns:

Conform stiintei omul a evoluat din maimuta(teoria Darwin) iar conform religiei omul a fost creat de Dumnezeu. Sper sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce crezi mai mult happy In religie sau in stiinta.
Din punctul meu de vedere oameni au evoluat din maimute deoarece la acest proces au contribuit mai multi factori, iar cum materia vie este rezultatul evolutiei si oameni sunt rezultatul unei evolutii.
Deoarece daca stam sa ne gandim logic din 2 oameni, respectiv Adam si Eva nu au cum sa apara asa multi, si oricum asta ar insemna ca noi suntem rezultatul unui incest happy.
Nimeni nu stie exact si nici nu are cum sa afle.Important e cum gandesti tu si care e pucul tau de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! uita-te la (ingeru digital) si o sa vezi de unde au inceput oamenii astia cu maimuta, contra bibliei cel ce a scris despre evoluarea maimutei in om nici el nu a crezut in porcaria aia, el a fost parca un savant care a fost obligat sa constate ca nu este adevarat ce se spune in biblie de Dumnezeu ca el a creat omu, a fost oblicat prin moarte daca nu spunea ce vruiau aia, uita-te la (Ingeru Digital) si ai sa te uimesti cum este lumea condusa din umbra. Vizionare Placuta!