| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac in situatia in care sunt pusa sa invat la religie ca Dumnezeu a creat lumea, iar la biologie ca omul provine din maimuta? Nu bulverseaza acest lucru multi copii?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inveti la amandoua si cauti raspunsul documentandu-te.Pana la urma concluzia iti apartine.Cu cat nu te lasi influientata de ce cred cu atat mai binewinking

| Silvia a răspuns:

Nouă ni se prezintă mai multe variante şi noi hotărâm pe care dintre ele o credem.

| Elena1234456 a răspuns:

Te comformezi programului happy. Eu in general ma iau la contrazis cu profiihee hee - minus un punct din nota, dar un zambet pe fata colegilor big grin.

| User a răspuns:

Te mai mira ceva in Romania?

| zorialbi a răspuns:

Ba da, din pacate acest lucru bulverseaza multi copii. E bine totusi ca inca se mai preda religia in scoli. La un moment dat au vrut s-o scoata din programa. Daca ai credinta in Dumnezeu si o educatie data de parinti in acest sens nu vei crede minciunile cu maimuta.