| MikySeeYou a întrebat:

Pai incepe cam asa...nu-mi merge scrisul la messenger, deci m-am documentat, am gasit "antidotul"dar problema e ca"in cazul in care aveti un antivirus sa il opriti mai ales daca aveti un antivirus sau o suita de securitate ce include si un Defence si un firewall cum are COMODO sau Kaspersky pentru ca acestea ar putea bloca lucrul cu dll-urile si registri"...si intrebarea ar fi:CUM IMI DEZACTIVEZ PE MOMENT ANTIVIRUSUL AVIRA?

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Nu e bine sa il dezactivezi. daca totusi doresti asta intra la setari. trebuie sa fie o optiune de dezactivare temporara a avire. dar crede-ma nu stiu cine ti-a spus dar nu are treaba antivirusul cu messengerul. doar daca avira ti-a blocat sau ti-a sters fisiere din messenger deci din program files yahoo messenger. s-ar fi putut sa fie virusat yahoo messenger iar cand l-ai instalat antivirusul ti l-a blocat. dezinstaleaza messul si instaleaza-l din npou de pe site-ul lor. http://messenger.yahoo.com/download/ incearca si varianta asta. dar sa il dezinstalezi inainte de a instala din nou messul

| gucy a răspuns:

Intri la bara de jos in dreapta unde ie antivirusul avira dai clik dreapta exit si dupa ce tiai terminat treaba intri la fel in bara de jos in stanga si scrii in dreptunghiul ala avira dai clik pe el si gata antivirusul ruleaza iar

Răspuns utilizator avertizat