| florin9999 a întrebat:

Pentru a instala Windows XP pe laptopul meu care are Win 7 preinstalat trebuie sa sterg Win 7? Cum pot sa fac asta?

2 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Iti pui un XP butabil in unitate si dai un restart la calcualtor. Cand va scrie "Press any key to continue...", apesi orice tasta (de preferabil "space") si apoi vei astepta ca setarile aferente sa se incarce. La un moment dat va trebui sa apesi F8, apoi sa iti formatezi partitia C. (D-delete; L-confirmare; Enter; confirmarea 2). Atentie, recomand ca apoi sa dai Full format si nu Quick.

Mult succes!

| Stefbr a răspuns:

Ca sa il instalezi nu trebuie sa il stergi pe 7 ci trebuie sa instalezi windows-ul xp iar la un moment dat te va intreba unde sa il instalezi (in ce pertitie C, D, E sau cum le are el) iar atunci ii vei da pe partitia in care il ai pe 7, ii dai sa iti formateze disk-ul (partitia) si se va instala peste celalalt, dar mi se pare ca nu o sa poti deoarece am si eu 7 la laptop si am vrut sa ii instalez XP dar imi tot dadea o eroare la instalare