| Schmetterling a întrebat:

Pentru unii care cred ca rasa unui animal spune totul despre acesta!
Ganditi-va ca cumparand un animal nu ajutati cu nimic la protectia si salvarea animalelor abandonate. Plus ca atunci cand le cumparati, mai ales din magazine, mai tot timpul se imbolnavesc si sunt vai de capul lor. Mai ales ca sunt tinute intr-o cusca tot timpul, daca si ele mai sunt fericite... Iar majoritatea cand vad cu ce responsabilitate se confrunta si cat timp trebuie sa aloce (unui catel mai ales) unui animal, prefera sa-l abandoneze pe strada. Nu zic ca toti fac asa, dar sunt destule cazuri in care gasesti animale de rasa pe strada.

Daca vreti sa nu mai avem probleme cu animalele strazi si va pasa ca si ele sunt un suflet, STERILIZATI-VA animalul si nu va mai ganditi ca doar daca e de rasa inseamna ca este un animal frumos si bun, doar asa putem face ceva. Nu trebuie sa stam cu mana intinsa si altul sa faca ceva pentru noi. Schimbarea vine cu noi, daca noi actionam putem face o lume mai buna.

2 răspunsuri:
| Kitty20 a răspuns:

Frumos discurs...sustin astahappy

| Schmetterling explică (pentru Kitty20):

Multumesc pentru sustinere!