| Andrei123Aa a întrebat:

Peste 2 zile trebuie sa merg sa fac fisa medicala pentru permisul de conducere. As vrea sa imi spuneti ce se intampla acolo si ce o sa fac ca sa ma acomodezz cu situatia va rog!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample, o sa treci pe la cateva cabinete medicale sa iti faca un consult de rutina si sa iti stampileze fiecare medic rubrica de pe fisa. In vreo 2 ore ar trebui sa fii gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Te vei plimba pe la mai multe cabinete pentru a lua avizul "apt pentru condus".
Pe fisa scrie fiecare specialitate la care trebuie sa mergi : ORL, neurologie, psihiatrie, etc.
Vei fi indrumat (sper) unde se gaseste fiecare cabinet, etaj si numarul salii.
Te pui frumos la coada si astepti sa te strige sau bati politicos la usa si intri daca nu e nimeni.
Nu trebuie sa faci nimic special. Examinarile sunt de obicei minimale daca nu esti suferind de ceva grav care sa afecteze condusul. Esti intrebat daca suferi de x sau de y, ai diverse probleme de sanatate, in functie de fiecare cabinet.
Te mai poti astepta la intarzierile unor medici care trebuie sa fie prezenti la cabinet, in rest nimic special.
Succes!

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Nu ai de ce sa ai emoții. Te baga într-un salon, îți sa o foaie și un pix și te pune sa tragi niște linii într-un anumit fel ( foaia are pe ea niște semne ce tu trebuie sa le barezi). După te duce într-o alta camera și îți face testul pentru vedere - citești litere de pe un panou. Îți arată și niște cartonase cu niște puncte pe ele și te întreabă ce număr vezi sau chestii de genul. Nu este deloc greu. Nu ai de ce sa ai emoții, crede-mă!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Ce foaie si ce pix? De unde ai scos-o?

| vlad699 a răspuns:

Iti recomand sa vorbesti cu un instructor auto ca sa te mai calmeze in situatia asta, e un lucru normal nu trebuie sa te panichezi, mai ales ca in tara noastra sunt si relatii si pile, unii chiar cu probleme de sanatate obtin permisul. La fisa medicala consta doar proba de vedere si testul psihologic care e la mintea cocosului