| PicosMarian a întrebat:

Pot face food delivery(glovo) cu bicicleta închiriată? (Biciclete oferite de către Primărie)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă îți convine sa plătești...

| PicosMarian explică (pentru suntserios):

1leu 30min, e okay

| carevaescu a răspuns:

Bizar ar fi să te oprească cineva să te ia la socoteală că de ce folosești bicicleta primăriei.

Totuși, recomand să investești într o bicicletă mai bună.

Pe de altă parte, ceea ce spui mă face să gândesc că nu ai o experiență vastă în navigarea traficului bucureștean cu bicicleta. Având în vedere că este iarnă și că dragii noștri șoferi autohtoni manifestă un cocktail plăcut de grabă nervoasă și neatenție la volan, chiar nu îți recomand să îți începi calea profesională în acest mod - nu de alta, dar chiar nu are sens să mori - se răcește și mâncarea...

| dullcat a răspuns (pentru carevaescu):

Biciclistii din Bucuresti merita o medalie pentru curaj.Eu am cunostinte care nici in Iasi nu indraznesc, mai ales dupa ce au trait putin prin Olanda, deplasat oriunde cu bicicleta, daramite in capitala.laughing)