| anonim_4396 a întrebat:

Pot inlocui placa video integrata pe care o am adica asta Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family cu un Intel HD

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video integrata este lipita pe placa de baza sau in procesor. Cum, a ta este Intel, este integrata in procesor si poti s-o schimbi daca schimbi procesorul. Poti insa sa-ti cumperi o placa video adaptata placii de baza.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai un PC - poți pune orice placă video e compatibilă cu placa ta de bază. Dacă ai doar un laptop, nu poți schimba mai nimic în el (mai ales placa video)!

| tpuuser999 a răspuns:

Din cate imi dau eu seama, ai un laptop. Placa video integrata nu poate fi schimbata in general. Pe laptop nu prea merita (si nici nu cred ca se poate) sa iti pui placa video separata.