| YellowAngel a întrebat:

Pot sa folosesc sprei paralizant impotriva cainilor?

44 răspunsuri:
| BoneShiver a răspuns:

Eu sper sa foloseasca cineva pe tine... happy

| AwGenetix a răspuns:

Tu din ce specie faci parte pana la urma. om sau caine? ca pare ca-ti protejezi prea mult..semenii.

| relian a răspuns (pentru RAY):

Cainele cu noaste un om bun spui? Esti tare, daca esti in fata calculatorului normal ca esti om bun.Tu esti un soarece de casa, niciodata nu ai scos capu in lume sa vezi realitatea.Stai acolo ca e bine, traieste in lumea ta.

| Maria_Francesca_1989 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu

Răspuns utilizator avertizat
| Rorry a răspuns:

Poti, dar e ilegal. daca un caine te ataca, uite aici niste sfaturi: 1.nu te uita in ochii lui 2.nu fugi, cainii ai instinct de vanatoare, daca fugi, o sa fuga dupa tine 3. incearca sa iti stapanesti frica, daca te simte ca iti e frica devine mai agresiv 4. vorbeste cu el, fara sa te uiti la el, mergi cu spatele, astfel incat sa il vezi tot timpul, pune geanta/ghiozdanul in fata, astfel incat daca te ataca sa poti para, nu face miscari bruste. 5. incearca sa ocolesti zonele unde stii ca se afla caini maidanezi

| relian a răspuns (pentru RAY):

Ai gresit frate, cainele simte daca iti este frica si atunci te ataca, sau uni cani.Dar sunt foarte multi cani maidanezi care te ataca indiferent ce faci tu, ca nu-i bagi in seama, cai bagi sau ca incerci sai ocolesti.Sunt canii fara nici un simt laughing sar pe tine asa aiurea.Am patit-o eu de cateva ori, odata chiar iarna, au sarit pe mine o haita, deci sareau sa muste nu gluma, am ramas cu un deget cu ligament intins de la aia.Altadata unu m-a intepat aproape de genunchi fara sa il baga macar in seama, pur si simpla a venit lateral si asa din fuga mai incoltit.Ce spun eu este ce se intampla.Dar tu daca stai pe net ma si mira cum de nu auzi nimic.Ori nu citesti stiri ori te uiti numai pe tpu.De copilu ala omorat de cani nu ai auzit? Sa inteleg copilu ala era un om rau? Hai daca tot ai bagat din astea ca simt caini daca esti bun sau rau.Si pe cati nu au atacat.Ori vrei sa spui copilu ala s-a dus sa le dea cainilor peste bot si aia sau aparat laughing

| RAY a răspuns:

Shuriken nu stiu unde stai tu dar la mine in Timisoara nu sunt caini vagabonzi, si daca sunt sunt luati rapid de cei care se ocupa de asa ceva, nu inteleg ce e cu ura indreptata spre caini vagabonzi, nu toti sunt rai, nu toti musca, daca ar fi rai nimeni nu le ar adopta in primul rand si al dolea rand sunt en cazuri de caini care sunt mai afectosi chiar si decat omul

relian baiete fara jigniri, eu nu te am jignit, se vede lipsa ta de educatie si de cei 7 ani lipsa de acasa,omule sunt caini mult mai buni ca oameni,in fapt intre persoane ca tine si un caine as alege un caine oricand,faza cu soricel de casa vezi ca habar nu ai de ceea ce vorbesti,un soarece fiind mamifer el mai mereu e afara si un soarece are mare parte din adn nostru, ce gluma proasta ai facut, soarece de casa e clar ca la ora de biologie nu ai trecut in viata asta, desteptule soareci sunt folositi in en cercetari stiintifice, sunt inteligenti, rapizi, sociali

| AG_Gaby_1997 a răspuns:

Da

| dalexbun a răspuns:

Da,poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru YellowAngel):

A nu se interpreta ca si compliment!

| Sofer a răspuns:

Fugi de ei sa nu muște.