| RAY a întrebat:

Sunt persoane aici care iubesc caini?

https://www.tpu.ro/......ina-2.html

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun pariu ca tipa are o pisica acasa, de aceea se si comporta ca una. Nu are suflet laughing

Da imi plac cainii.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu doar ea dar si multi care i au raspuns, de unde ura asta nu inteleg

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg ca animalul ataca doar daca are motive, pe ea o mai inteleg ca este fata dar sa folosesti sprei este ilegal.
Si mainadezi macar daca erau ciobanesti, astia te mananca de viu daca fugi de ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dupa cum ai si scris. Stai in Timisoara, unde hingherii se ocupa de cainii vagabonzi.
Probabil daca ai merge la tara si ar trebui sa treci pe langa o fabrica cu vreo 8, 9 caini care sar la tine, cu spume la gura, de fiecare data, in mod cert ti-ai schimba optica. Probabil ti-ai schimba viziunea si daca o persoana importanta pentru tine ar fi nevoita sa faca injectii antitetanos timp de o luna si ceva si vaccin antirabic.
Si eu iubesc cainii, mult. Dar inteleg ca pot fi animale foarte periculoase si nu au ce cauta pe strada.
E foarte usor sa te comporti cum sunt veganele astea de prin Bucuresti si din strainatate :,, vai fata, ce-mi plac catelusii, astia cu eutanasierea sunt prosti'', in timp ce te bucuri de beneficiile eutanasierii si castrarii cainilor in fiecare zi. Cat timp altul are probleme, da-l dracu. Mie sa-mi fie bine!
Nu cred ca am ajuns un popor atat de prost incat sa facem crescatorii de caini, sa facem custi mari doar pentru un caine, bani de materiale, bani pentru constructie, sa ii tinem separati ca sa nu se imperecheze sa ii hranim cu hrana speciala. Asta avem noi acum nevoie, cand alocatia unui copil e 84 de lei? Cea mai mica din UE?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa fie castrati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi plac animalele dar nu sunt atat de ipocrita incat sa consider ca e o barbarie sa ucizi niste animale fara stapan atata timp cat minim o masa de-a mea, pe zi sau saptamana, este alcatuita din preparate de origine animala.

Trebuie sa fii al dracu' de prost ca sa iti fie mila de niste animale pe care tu nu le consideri mancabile dar sa nu ai probleme cu uciderea altor animale pe care le consideri gustoase, la fel de prosti sunt si aia care au un cadavru in stomac pe care-l digera dar se trezesc sa faca gura cand e vorba de uciderea animalelor pentru piele, blana etc.

Siguranta oamenilor e mult mai importanta, cum nu vrei sa te trezesti ca ti se da in cap sau esti impins in fata masinii/trenului pentru ca sunt lasati psihopati pe strada, asa nu vrei nici sa te trezesti muscat de un caine doar pentru ca MERGI sau sa te trezesti ca nu poti sa te deplasezi pe bicicleta fara sa ai vreo 6 caini dupa tine carora li se pare distractiv sa te muste de picior. Asa ca nu au ce cauta caini pe strada, iar sa investesti in castrare si in adaposturi este complet inutil si o risipa de bani. Scopul lor e sa se inmulteasca, sa astepti sa moara natural in timp ce ii intreti si ii chinui in spatii inchise este o mizerie si o investitie proasta, sa faci adaposturi pentru ei este la fel de "util" ca ocuparea terenurilor pentru a ingropa cadavre pe bani grei.

| Turbo223 a răspuns:

Da.Exista multi iubitori de caini, dar poate unii oameni intreaba la caterinca.Mie imi sunt dragi cainii, dar si celelalte animale.Cate persoane cunosc care iubesc cainii...dar mai sunt si unele care au frica de acestia si este oarecum firesc sa ai o teama, totusi cainii (in general) sunt fiinte care cauta afectiunea si grija oamenilor.