| cosmin23a a întrebat:

Pot sa imi conectez pc-u la televizor?

4 răspunsuri:
| MarkTremonti a răspuns:

Daca ai in spatele televizorului mufa VGA sau HDMI atunci cumperi cablul corespunzator conexiunii. Ai grija si ce mufe ai la laptop. Ar trebui sa ai ambele modele(VGA si HDMI). S-ar putea sa nu vezi nimic la inceput pe ecranul televizorului fiindca trebuie sa modifici rezolutia la cea care functioneaza televizorul. In cazul in care ai televizor cu tub catodic nu stiu ce sa zic. Incearca sa cumperi un adaptor VGA-SCART si vezi daca iti merge dar nu sunt sigur de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Da cu ajutorul unui cablu numit cablu HDMI

| kkkmakafull a răspuns:

Bineinteles! iti trebuie un cablu special da' se gaseste in toate magazinele de pc-uri si tv intrebi si tuh vanzatorul din magazin sper ca ti-am fost de folos take carehappy