| Gigel14633663 a întrebat:

Pot sparge un geam tip termopan cu o nuca verde de la distanta de 50-70 metri? Va rog urgent!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se sparge asa usor. De ce e urgent?

| johnnny123 a răspuns:

Poate doar dacă folosești nuca pe post de proiectil într-un tun cu aer comprimat care să o propulseze cu 300m/secundă.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur ca da, daca folosesti Forta
deci "urgent" 15 ani de antrenament Jedi, si... te-ai scoshee hee

| UserRo10 a răspuns:

Nici de la 1m nu poti face asta. Poti sa dai si cu mingea cat de tare poti si nu se sparge asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cu o nucă și de la distanța aia doar îl atingi.

| nukeyly a răspuns:

O nuca verde e usoara si nu are moment suficient iar la mecanica umana nu poti nici iarna cand geamu e inghetat.
Plus ca un termopan are 2 foi un tripan are 3 foi de ~4 mm de obicei, deci ce vorbim superman e out of duty.

Schimba nuca cu o bucata de ceramica siguranta comunista clasica si mana cu o prastie de doame ajuta, asa sigur treci de prima foaie de sticla, de vrei 2 foi rezolvate
iei un bloc de granit 10x10x10cm, piatra cubica, du-te la un metru si dai agheasma, sa legi de piatra cu sarma si cateva sute de lei si un bilet ''cu placere''.

Pentru 50m iei o piatra normala de granit sau de rau si asta e.

| Catalin77945 a răspuns:

No way man