Întrebare recomandată | DannyR0 a întrebat:

"Reprezentand numărul total al persoanelor care locuiesc la adresa proprietății sus-menționata, începând cu data de... " In această cerere trebuie trecută data de la care locuiesc in casa? Daca nu știu data si trec alta data, o avea ceva? Toata treaba asta e pentru o cere pentru taxa de habitat.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să treci data aproximativă cunoscută de dta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie trecut numărul de persoane care locuiesc acolo, si luna decînd locuiesc, dar ce taxă? Epentru apartament sau ce, si unde trebuie depusă, la primărie sau la administratia blocului? Oricum daca nu intelegi ceva îi poti intreba pe ei unde duci formularul, roaga i sa te ajute sa completezi si ei te vor ajuta.

| DannyR0 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E noua taxa de habitat pentru sectorul 2. Se depune online, ideea e ca sunt trecute toate datele mai putin aceasta si nu înțeleg exact ce trebuie scris.

| Iote a răspuns:

Nu trebuie trecu 12 sau 17. Treci luna (oricum o platesti intreaga) sau intai a lunii.