| anonim_4396 a întrebat:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L.stie cineva de aceasta firma? pare putin cam suspecta e inregistrata la O.R.C ARAD numa de pe la mijlocul luni decembrie anul trecut. daca este cineva din Arad si stie ceva despre aceasta firma rog sa imi spuna si mie!

76 răspunsuri:
| Ursache_Jan_1981 a răspuns:

Da sunt din Arad am facut un asa zis contract cu ei in august suntem in decembrie si sunt tot acasa, concluzia o trageti voi

| laurentiu250678 a răspuns (pentru cossmiinn):

Este o teapa mare firma aia

| Ursache_Jan_1981 a răspuns:

Cine vrea sa dea in judecata aceasta firma sa ma anunte si pe mine. Eu am f la ei si mereu s-a lasat cuscandal. Anuntatima si pe mine va rog

| AxonX a răspuns:

Salut, azi am sunat si eu la ei, dupa ce mi-am facut cont pe un site de job-uri la scurt timp am primit pe e-mail un mesaj de la firma lor:
"Recruitment Company
Către ads@deureco.eu
Astăzi la 4:55 PM

Angajarile se fac direct fara concurs.Prelungirea contractelor se fac la comun acord intre angajat si angajator. Avem nevoie in diverse domenii, puteti alege varianta cea mai buna pentru dumneavoastra.Sunati si echipa noastra o sa ofere toate informatiile necesare.Multumim.

CONTACTATI-NE URGENT PANA IN ORAR 19:00
0746 940 456, 0731 093 240, 0767 686 903" am sunat la un numar din cele 3 mi-a raspuns o doamna tanara dupa scurt timp s-a deconectat reteaua... dupa am revenit cu un alt apel si mi s-a spus sa astept, asteptand putin timp mi-a raspuns un domn, si mi-a spus ce acte imi trebuiesc si ca trebuie sa platesc 480 lei nu stiu pentru ce dosar si 200 de lei pentru medicina muncii, biletul pana in Germania... eu sunt din Ialomita, dar ca sa ma duc pana acolo sa pierd banii degeaba, mai bine imi gasesc altundeva, daca cumva ati dat de o firma serioasa, va rog sa reveniti cu un mesaj aici.
Apropo, sediul il au in zona Boul Rosu Piata Arenei nr.5

| Dinidinutz a răspuns:

Bine k mi-a trecut prin cap sa ma uit de firma asta! eream pregatit sa ma duc.ce face increderea asta in oameni uneori.

| Mucadis_Cadir_1963 a răspuns (pentru ancaoana81):

Si mie mi s-au parut suspecti.

| Pol_Daniel_1983 a răspuns:

Si a plecat cineva cu ei sau nu?

| LuissMan a răspuns:

Mare mare grija. E TEAPAAAAA! Nu mai visati va rog frumos. IN 2014 firma se numeste Unlimited Work Expert, acelasi proprietar cu o firma infintata pe 19.12. 2013, adica de o luna. Baiatul s a desteptat si firma asta e neplatitoare de TVA adica toti banii ii baga in buzunar. Plus de asta dai 480 ron din care 85 ron iti da bon fiscal, iar pentru diferenta de 395 ron iti da bon de pe alta firma : Unlimited Advice Expert. Nu va bagati ca pierdeti banii instant! Sper sa va fie de folos!

| Medox a răspuns:

Sunt tepariii...

| Medox a răspuns (pentru sensualus):

Sunt teparii...

| Medox a răspuns (pentru AxonX):

Sa nu mergi ce sunt tepari.

| Medox a răspuns (pentru Pol_Daniel_1983):

Da am fost eu si am stat 3 luni si am lucrat si nu am primit nici un ban si am dormit prin baraci si am facut foamea sa-i *** in gura de muisti. TEPARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

| Paola05 a răspuns:

Buna! Mi-am depus si eu impreuna cu prietenul meu actele ieri 01.04. 2014 la firma S.C. Unlimited Work Expert S.R.L din Arad, Piata Arenei nr. 5. Noua ne-a cerut doar copie dupa buletin si adeverinta medicala. Cand am ajuns acolo ne-a pus sa complectam un formular care cica era inlocuitorul cv-ului. dupa ce l-am completat ne-a dat un contract pe care trebuia sa-l semnam + o taxa de 480 de lei pentru care am primit 2 bonuri : S.C Unlimited Advice Expert S.R.L de 395 RON / S.C Unlimited Work Expert S.R.L. de 85 RON. Ne-a promis un loc de munca in Berlin cu cazare la un camin studentesc... Au spus ca ne vor contacta in cursul saptamanii viitoare, iar plecarea va fi in data de 12.04. 2014. A mai plecat cineva cu firma aceasta?! Vreau sa stiu ceva concret este teapa sau nu?!

| Adrian_Gyemant_1988 a răspuns:

Asta este firma de pe calea romaniilor nr 5? astept raspuns multumesc

| De_la_Scularie_Ilie_1920 a răspuns:

Sunt tepari ..am dat banul in ianuarie si nimic.mi-am furat-o! am pierdut 480lei + banii chieltuiti pe tren ..sunt niste javre ordinare nu mai va duce-ti la ei teapa! acum se numesc sc unlimited work expert srl!

| Vevy_Vera_1995 a răspuns:

Eu de un an astept un raspuns de la ei si am platit 520 lei.Am tot sunat si mi s-a spus ca inca nu au venit contractele sa astept un telefon de la ei.Stiu ca banii nu-I mai recuperez dar macar sa numai dea nici-o teapa la nimeni. Aveti grija, e teapa.