| basamak a întrebat:

Sa zicem ca imi iau Procesor Intel Core i7 Extreme 990X 3.46GHz si vreau sa imi pun 24 gb la ram
Ce placa de baza s-ar potrivi?

2 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

24 de gb ram? ce *** faci cu 24 poate vrei 2 sau 4.cu 4 gb frate rulezi tot.valorile astea mai mari de ram sunt bune in general pe vista si 7

| Ph3nom95 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/rampage-iii-extreme/
dar la banii pe care ai dai pe procesor iti iei un calculator pe care sa ruleze la maxim toate jocurile