| Anonymus3000 a întrebat:

Cum se numesc oameni care sunt si stangaci si dreptaci? Si poti deveni si stangaci si dreptaci?

11 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Un om care se foloseste de ambele maini cu aceeasi indemanare se numeste ambidextru.

| alexmircescu13 a răspuns:

@4lex, ai flescait-o original. Bidexter? Deci doi Dexter? Hmmm... Ia vezi tu ca e o chestie cu coperti si cu niste foi intre coperti, se cheama dictionar. Cauta intai la litera A. Apoi n-ai decat sa cauti si la litera B, sa te linistesti. Iti uresc numai succesuri, fara esece!

| Vögeln a răspuns:

Oamenii aia se numesc:
AMBIDÉXTRU, -Ă, ambidextri, -e, adj., s. m. și f. (Persoană) care se slujește cu aceeași îndemânare de ambele mâini. – Din fr. ambidextre.
Fundabatting eyelashes?

| Vögeln a răspuns:

AMBIDÉXTRU, -Ă, ambidextri, -e, adj., s. m. și f. (Persoană) care se slujește cu aceeași îndemânare de ambele mâini. – Din fr. ambidextre.
fundabatting eyelashes?

| Bog15 a răspuns:

Un astfel de om se numeste ambidextru big grin

| sherlock a răspuns:

Ambidextru se numeste persoana capabila sa foloseasca cu aceeasi usurinta ambele maini, dar aceasta creeaza multe probleme, este recomandat sa fi stangaci sau dreptaci.

| alexshobyx a răspuns:

De fapt acel tip de oameni se numesc Bidexteri nu ambidexteri

| alexshobyx a răspuns:

@alexmircescu13 Am zis la bâză ^_^

| Andre_7309 a răspuns:

Omul se numeste ambidextru si din cate stiam eu, asa te nasti...

| Andre_7309 a răspuns:

Omul se numeste ambidextru si din cate stiam eu, asa te nasti...(a, eu stiu persoane stangace care pot scrie aproape la fel de bine si cu dreapta)

| ROXANA_5279 a răspuns:

Eu scriu si cu stanga si cu dreapta mananc cu stanga si fac treburile cu dreapta