| al3x15 a întrebat:

Sall all! as vrea si eu sa ma ajutati cu ceva :d... spuneti-mi si mie cum imi fac un site propriuwinking cel mai explicativ raspuns FUNDA! mersi

Răspuns Câştigător
| gatablog a răspuns:

BUNA!

Alegi un nume domeniu gen www."numeletau".ro in care expresia numeletau va fi inlocuita cu ceea ce doresti tu.

Inregistrezi numele domeniului la unul din furnizorii de servicii rezervare nume domeniu. ( ex: www.tlh.to )

Alegi un pachet de gazduire ( minim 4 lei lunar ).

Instalezi platforma wordpress, platforma care iti permite sa faci absolut orice din acel site cum ar fi un blog, un site cu anunturi online, magazin online etc.

Dupa ce ai instalat wordpress ( detalii pe www.GataBlog.info ) instalezi un sablon personalizat si dai drumul la treaba pe blog.

Aceasta ar fi cea mai simpla varianta, original, personalizat si fara necesar de cunostinte avansate in html si programare web.

Pentru consiliere gratuita online ma gasesti la yahoo messenger ID = eoportunitati.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Gasesti un server de hosting.
2. Te apuci sa inveti HTML, CSS, javascript, php etc.
Punctul de plecare pentru asta e www.w3schools.com

EU ti-am spus cum se face de obicei pentru cineva care si vrea sa invete ceva.