| adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,ce sa ii fac la facebook sa nu mai primesc tot felul de notificari idioate(acolo unde e pamantu ala),ca primesc de la toate jocurile tampite de ex:imi trimite una sa joc marketland, alta cafeland(tot felul de jocuri din astea de fete) alti imi trimit pentru nu stiu ce evenimente de rahat, deci ce sa fac sa setez numai anumiti prieteni care sa imi apara notificari. funda PS:dau orice numa sa scap de asta

19 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Cand primesti notificarile ai in dreapta ei un x. Apesti pe x si dai Turn Off.
Trebuie sa faci asta la fiecare notificare cu joc diferit.
Apoi nu iti mai vin.

| adrianbestboy98 explică (pentru NevastuicAaA):

Morrrr.......am specificat ca vreau sa le opresc de tot, nu sa dau x ca ma apuca batrenetea cu dat x

| NevastuicAaA a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Le opresti asa.Nu mai vin a doua oara de la ACEL JOC(la care ai dat x).
Poti reanvia.

| kx123 a răspuns:

Este simplu, cand iti apare notificarea, ii dai X, apoi va aparea "Raporteaza ".
Raportezi jocul si nu vei mai primii notificari, asa va trebui sa faci cu fiecare joc in parte.

| adrianbestboy98 explică (pentru kx123):

Nam chef sa stau sa ii raportez fiecare in parte, cu ce ai.citit intrebarea? Eu am specificat clar ca vreau doar de la anumiti prieteni

| kx123 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Unfriend. asta e solutia.

| adrianbestboy98 explică (pentru kx123):

Ce maa? vorbeste si tu romaneste nu imi scrii unfriend si gata tee sa imi spui unde ii dau si daca te referi sa imi sterg prietenii asta doar in visee tale

| kx123 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Eu ti-am zis care este solutia, si am vorbit cat se poate de frumos. Altceva nu cred ca se poate face, o zi buna.

| adrianbestboy98 explică (pentru kx123):

Da tu imi spui de unfriend, vrobeste si u romaneste va eu nu stiu engleza

| kx123 a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Ok, am gresit.

| adrianbestboy98 explică (pentru kx123):

Bn gta ca den ma si enervezi raspunzi frara sa gandesti, cand zici dai unfriend, trebuie sa si explici unde da omu nu doar arunci un raspuns

| robyroby96 a răspuns:

Buna.
Poti sa blochezi jocurile si atunci nu mai primesti invitatii la jocurile pe care le-ai blocat.
Uite cum: in dreapta sus langa "acasa"dai pe setari (rotita aia, ultima icoana) apoi dai Setari de Confidentialitate si in stanga dai Blocare si apoi jos vei gasi "Blochează aplicaţii". Scrii acolo in casuta fiecare aplicatie pe rand pe care vrei sa o blochezi.
Sper ca te-am ajutat.

| asassinul a răspuns:

Dai pe pamantul acela>Settings>App requests and activity>Show More(...) si debifezi toate jocurile.

| adrianbestboy98 explică (pentru asassinul):

Facebooku meu e in romana nu in engleza

| adutabunuta a răspuns:

Nu stiu oprestele din x si gata
Funda?

| adrianbestboy98 explică (pentru adutabunuta):

Da cine te pune sa raspunzi daca nu stii? da tu la toate notificarie x eu vreau sa le opresc sa nu mai dau x

| adutabunuta a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Frate eu am zis sa te ajut daca tu nu vrei n-am ce sa-ti fac