| kathy7649 a întrebat:

Ajutati-me va rog.Care este ideea principala a nuvelei "Toiagul pastoriei" de Ion Druta?(ca nu-l prea inteleg).
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Thensy_Kanade_1993 a răspuns:

Temele fundamentale tratate de Ion Druta ramin a fi: dragostea si respectul cu sfintenie a valorilor ce tin de cinste, bunatate, demnitate, adevar si dreptate. Demnitate pentru ca Druta a fost intotdeauna un izvor de intelepciune si iluminare ce a luptat pentru crearea demnitatii neamului. Tematica operei lui Ion Druta se largeste substantial cu diverse opinii deoarece problemele lumii contemporane se vor manifesta mereu pe fundalul societatii noastre.

1 răspuns:
| CraZzy8653690 a răspuns:

Esti tupui da