| MaStEr97 a întrebat:

am o intrebare ce windows ar fi bun? am ramy 512mb placa video de 256mb si procesorul de 1, 61 ghz? ceva idei dau funda!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Xp si sa ai setezi la minim configuratiile deoarece esti la limita ( imposibilului, sa glumesc) si xp cere doar el pentru el 35- 400 mb pentru o functionare corecta.La placa video ca sa nu fie prea lenta, NU pui pe desktop (ecran) nici o poza (wallpaper), pui un fond negru si va fi excelent contrastul dintre iconite si negrul ecranului.La setting in propietati placa video, selectezi la "Appearance" windows clasic stile si asa obtii un raspuns rapid al placi video.Cauta sa ai driver de la producatorul placii video NU al xp ului deoarece se misca mai bine.De asemenea la memorie virtuala cauta sa setezi tu valoarea memoriei, 768 Mb este arhisuficienta ca memorie virtuala.Nu lasa programe pornite in bara ce nu iti sunt necesare, Nu lasa sa porneasca programe de capul lor etc.Toate astea fac ca compul tau sa 'zboare" chiar si la modestia lui.O seara buna.

2 răspunsuri:
| DuDLiNa a răspuns:

Eu zic windows 7...Ecel mai nou aparut...si e destul de cool. uite:http://www.youtube.com/watch?v=PTBK47xD3lE.ce zici?

| MaStEr97 explică:

Vrun link de download traveler plzzz!