| Skiper a întrebat:

De ce cand intru in unele jocuri imi apare eroarea asta?
http://imageshack.us/photo/my-images/27/eroareo.png/
nu am instalat bine placa video?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Verifica in Device manager, display adapters sa nu ai in dreptul placi video o lamaie,(acolo daca este acest semn in orice alta pozitie, inseamna probleme si dai update driver unde iti apare)semn ca este in neregula driverul.
Oricum dezinstaleaza, curata cu regclean compul, da restart si apoi reinstaleaza driverul placi video.
Asigura-te ca este cel optim pentru placa ta, si nu ezita in al updata pe net la firma producatoare este gratis, astfel vei vea performanta la game.Succes

| rebelmonk a răspuns:

Din cate vad ala e windows 7 sau ma insel? fa-i un update la driver