| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

aș vrea să știu ce se poate întîmpla dacă scoți pc-ul din priza fara ca să-l stingi de la start. și cum este recomandat de stins. dau fundă

8 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Nu se intampla nimic. dar corect e sa il stingi din start.

| Resurrection a răspuns:

Poti sa il arzi(o posibilitate rara) poti sa pierzi fisiere, informatii.
De preferat e ca inainte sa il inchizi sa inchizi toate programele, apoi dai pe butonul de Start, Shut Down si asta e tot.

| costan a răspuns:

Nu se poate intimpla nimic doar daca ai ceva informatie ne salvata o pierzi. Imagineaza-ti ca se taie curentul este acelasi lucru. Indicat este sa-ti slvezi daca ai ceva si dupa sa opresti PC de la buton.

| dulgherunicu a răspuns:

Ai probabilitate de 90 la suta sa bulesti hd si windowsul pentru ca atunci cind nu este inchis corect el nu-si poate salva setarile si o sa-ti dea eroare la un moment dat

| LiviuStefan a răspuns:

Pai trebuie inchis corect.Mie imi merge foarte greu si intr-o zi ghici ce am vazut...Mama mea l-a tras din priza fara sa-l inchida si face asta de multe ori si chiar o cert si ea zice lasa ca nu-i nimic.

| LiviuStefan a răspuns:

Cred ca prinde virusi...CRED ca nu se inchid programele corect.Doar CRED.

| gsghdfhsdfhds a răspuns:

Nu se intampla nicim poate nu stiu dar iti recomand sa il inchizi corect

| Yukki a răspuns:

Nu se intampla nimic... doar ca daca ai file deschise pe net raman deschise, bine daca se intampla asta foarte des se poate strica pc deoarece tot scotandul si bagandul in priza poti sa trici ceva la priza si sa nu mai faca contact sau se poate sa se strice unitatea.In fine daca faci asta in prostie daca se intampla ceva mai rar nu are nimic.