| JaguarSType a întrebat:

Salut acest procesor > Intel(R) pentium(R) 4 CPU 2.93 ghz(2CPUs) < este dual core nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e Dual Core. CPU inseamna central processor unit, iar din moment ce tu ai 2 CPU-uri inseamna ca e procesor cu 2 nuclee.

| JaguarSType explică (pentru anonim_4396):

Pai am descarcat un program si am dar click pe processor si scria cores 1

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este Dual Core.
Pa, pa.

| Niiiicu a răspuns:

Da asa pare sa fie dual corehappy

| JaguarSType explică (pentru Niiiicu):

Aha. deci e dual core mersi pentru raspunsuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru JaguarSType):

Vad ca inca nu esti lamurit. Daca ai Windows 7 du-te in my computer si undeva in bara de sus ai system properties. Apsa-l si o sa-ti apara acolo informatii despre procesor. Daca e dual-core ar trebui sa-ti apara Intel Dual CPU. CPU poate fi tradus oarecum ca "nucleu". 1 CPU = 1 nucleu; 2 CPU = 2 nuclee(dual-core) etc pana la cel cu 10 nuclee(Intel Xeon E7)

| JaguarSType explică (pentru anonim_4396):

Am windows xp. pai tu spui ca 1 CPU=1 nucleu, 2 CPU=2 nuclee... pai la mine vezi ca scrie 4 CPU= asta inseamna ca e cu 4 nuclee?

| Niiiicu a răspuns (pentru JaguarSType):

Cu placere

| JaguarSType explică (pentru anonim_4396):

Deci daca acolo in paranteze scrie 2 CPUs inseamna ca are 2 nuclee adica dual core nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este Dual Core.
Te pup!

| loreley24 a răspuns:

E quand core, nu e dual core. funda?