| MagicX a întrebat:

Acum cateva zile mi-am comandat niste carti Bicycle si in 3 zile s-au uzat rau de tot si se lipesc intre ele, sunt lipicoase si urate...stie cineva ce trebuie sa fac sa nu se mai intample asta?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vreme lui Ceausescu, cand nu se prea gaseau carti, le curatam cu bucati de vata si diluant pentru ungii. Le lasam o jumatate de ora sa se usuce. Dupa aceea, cu o periuta de dinti veche sau cu o pensula mica, le spoiam cu nitrolac incolor. Astfel, le triplam durata de viata.