| Belingot a întrebat:

Salut, acum ceva timp am mâncat și in timp ce mâncam mi s-a spart dintele pe jumătate și jumătatea cealaltă e încă in gura, voiam sa întreb cam cât costa o astfel de lucrare la dentist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce material alegi, vrei dinte din portelan poate costa si 1000 lei, vrei dinte din material acrilic este ieftin si prost te tine maxim un an, acolo trebuie implant, mergi fa ti radiografie panoramică si cu radiografia in mînă mergi la un cabinet stomatologic, fara radiografie degeaba mergi la dentist te va trimite sa faci radiografie, radiografia costă 100 lei, grabeste te ca te prinde Craciunul pana mergi sa faci radiografie si cabinetele au vacanta pana pe 5 ianuarie, ei pot intra in vacanta inainte de craciun, sau cei care lucreaza in regim de urgenta au niste preturi, esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Depinde de dentistul la care te duci și de ce lucrare îți face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te speli pe dinți și s-a spart asa ușor dintele ai putea avea carențe mari de calciu. Spalate de 3 ori și după 30 de minute după ce mănânci, nu mai devreme. Depinde de cabinet fiecare au preturile lor.

| TheStrategist a răspuns:

Depinde din ce material alegi să fie.

| 19flo79 a răspuns:

Din ce ai descris, te poate costa intre 200 si 800 lei...
Acum, doar stomatologul iti va spune exact happy