| AlinBelu a întrebat:

Salut All! Am si eu o intrebare pentru cei din domeniu am si eu o problema am o placa de baza Acer Aspire M1610 Procesor Intel Pentium Dual Core 1.6GHZ 2GB DDR2 RAM si sursa 400w.

Mi-am cumparat o placa video Gigabyte nVidia GF GT430 si cand vreau sa ma uit la un videoclip sau sa ma joc se blocheaza imaginea se poate sa nu fie compatibila cu placa mea de baza?
Si cand bag o placa video pe aceasta placa de baza imi da "Found new hardware" Microsoft UAA bus driver for realtek hd audio. L-am instalat si dupa restart tot mi-l cere.

Mersi anticipat.

1 răspuns:
| skama18 a răspuns:

Ia-ti o sursa mai puternica de 500 w. costa vreo 200 lei una buna. alea a 50-60 de lei nu au nici 200 w, si la sunet cautati un driver nou actualizat, un driver hd.am avut si eu problema asta la sunet dupa ce mi-am pus o placa video de 1 gb