| AmFostCineva a întrebat:

Salut, am făcut o prostie când eram minor pe la 17 ani și de abia la 22 am fost judecat ca minor, nu am primit dosar penal, mi s-a dat o măsură educativă și după faza asta de câte ori mi-am scos cazierul era curat
Intrebarea mea este daca pot sa dau la poliție sau penintenciare acum dacă atunci am fost cercetat ca minor la proces și totuși eram major și am cazierul curat pentru ca am înțeles ca nu o sa mai pot sa dau niciodată?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai cazierul curat, da, poti sa dai oriunde vrei tu!

dar ce stiu eu, am iq-ul unui de pe locul 42 nu al celor din primele locuriwinking eram sarcatic fata de cei care se dau ca le stiu ei pe toate, inteligentii!

| sierra1 a răspuns:

"Intrebarea mea este daca pot sa dau la poliție... am cazierul curat "

nu văd nici un impediment, succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cazierul curat, înseamnă că poți.