| TPULion a întrebat:

Salut, am o problema, am o cartela frog cu conexiune nelimitata la internet (Huawei Ascent Y300), am incercat sa dau mesaj la 9691 si imi spune ca telefonul nu este compatibil cu aceasta conexiune de net (web'n'walk), am sunat la serviciul clienti si mi s-a spus sa introduc manual parametrii, adica :
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normal

Faptul e ca nu inteleg de unde sa creez profilul, cum imi creez profilul pentru a putea avea conexiune la net?
FUNDA + VOT

1 răspuns:
| suvitza22 a răspuns:

Intri la retele mobile activezi date activate, roaming de date, activare date pe mobil permanent. Dupa ce ai activat dai pe numele punctelor de acces si dai pe bulina de la web'n'walk