| LinK0ff a întrebat:

Am o problema cu chrome. Cand intru in diferite site-uri, imi apar reclame, si alte chestii care imi fac calculatorul sa incetineasca. Ce pot face ca sa le scot pe toate? Ca sa nu imi mai apara. Sau sa imi faca redirect direct pe alte site-uri...

2 răspunsuri:
| IoNuTzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pai fa cum iti zic: dai click pe cele trei bari de sub X -> tii mouse-ul pe instrumente (nu dai click) -> dai click pe extensii -> dai "Descarcati mai multe extensii" -> si in stanga sus scrie " cauta in magazin" sau asa ceva -> dai acolo click si scrii AdBlock -> si iti va da mai multe iconitie -> nu la aplicatii, la extensii ii AdBlock Plus -> dai click pe el si iti va aparea o fereastra. -> in partea de dreapta sus a ferestrei scrie acolo "+ gratuit". Dai acolo si gata!

Si cat despre redirecturi ia-ti Blur tot de la extensii si faci la fel ca la AdBlock