| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Salut am pc viking si am bagat windos 7 totu bine pana la chestia aia cu starting winos si ramane asa si nu mai merge sa intru în bios nu mai merge tastatura sa apas ce pot sa fac ajutati-ma va rog.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Inchizi pc-ul, si o iei de la capat cu operatiunea de instalare a windows-ului, pana cand acesta va functiona normal. Nu ai alta solutie.

| xGamerZ212 a răspuns:

Am patit, la un pc mai vechi, roaga-te sa nu se fi bulit hard-ul.Probabil lipseau fisiere din windows sau sa fie virusat cd-ul/stick-ul.

| andrefrancais a răspuns:

Imediat dupa ce ai apasat power, apasa f8/fn+f8 si startup repair.
sau creezi stick bootabil cu win 7 next next repair your computer.

| Girbita_Sami_1999 explică (pentru andrefrancais):

I-am dat restart dar tot nu ma lasa sa apas pe tastatura nu merge nimic

| andrefrancais a răspuns (pentru Girbita_Sami_1999):

Cumpara cd cu windows 7 si next next si repair your computer
sau du-l la service

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Ia o tastatura usb noua, si reincearca

| Girbita_Sami_1999 explică (pentru Думитреску_Джордж_1994):

Tastatura merge ca am conectat-o la laptop si merge perect

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Girbita_Sami_1999):

Nu e de tastatura, pc-u nu o accepta, ia una usb care o accepta din start si intra in device manager cauta keyboard da-i dezinstalare, opresti pc-u din buton, conectezi tastatura veche si dupa ii dai pornire. AUTOMAT va merge!

| Catalin_Lacatus_1999 a răspuns:

Cel mai bine reinstaleaza windows-ul.