| thechosenone a întrebat:

Am si eu nevoie de voi...Deci am comandat o carte prin sistemul Ramburs la posta...Maine sau poimaine trebuie sa il ridic. Vreau sa stiu ce trebuie sa fac (cu detaliu) atunci cand ma duc la posta sa iau coletul.Multumesc.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Te duci cu avizul si cu buletinul, dai banii si iei coletul. In principiu, cand ai comandat, ti s-a comunicat suma totala (carte+taxe postale) pe care o ai de achitat.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| karamele a răspuns:

Te duci cu buletinul si cu banii pentru carte + taxe postale (8 ron parca) si ii spui unui functionar ca astepti un colet. Teoretic ar trebui sa gasesti un fluturas in cutia postala cu un numar al coletului tau dar nu e obligatoriu sa te prezinti cu el.

| mirella_4348 a răspuns:

Sa ai un act de identitate si platesti pe loc contravaloarea cartii apoi.primesti coletul cu cartea

| maria933 a răspuns:

Poi pur-si-simplu te duci la posta... te interesezi daca a venit...si apoi platesti pretul cartii + taxa de livrare.iti da cartea si cam atat happy

si eu am comandat si asa am facut