| Admin1311 a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare. Daca trimit un colet cu "verificare colet" si destinatarul vrea sa ma țepuiască si schimba sau face vreo "șmecherie" ce pot sa fac eu? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te tepui ar trebui sa se inteleaga cu curierul sau functionarul de la oficiul postal, dupa caz, verificarea se face in fata acestora, ca sa existe martor.
Daca sunt intelesi nu mai ai ce face, ar fi cuvantul tau impotriva a cumparatorului si martorului.