| AnutzaBM a întrebat:

doresc sa trimit un colet pe post restant, dar vrea sa fie atat expeditorul cat si destinatarul pe post restant, se poate
?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare? Sau iti lipseste? de pe tastatura.Ca destinatar stiu ce sens ar avea la post restant dar ca expeditor nu ii vad rostul.Decat daca te astepti sa primesti si tu ceva pe post restant.Si ai secrete fata de familie.Sa nu iti vina acasa un colet, scrisoare etc si sa te duci sa il ridici de la posta. Daca ai varsta, bineanteles.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Uite exista cazuri, spre exemplu eu nu am buletin din localitatea in care stau si nu pot da adresa de corespondenta ca nu e aia din buletin. si fac urat tantele de la posta.

| AnutzaBM explică (pentru darrio2007):

Nu trebuie sa fi sarcastic si uitate mai atent ca nu lipseste semnul intrebarii! Si nu am nimic de ascuns doar ca vreau sa fac un cadou surpirza cuiva si nu vreau sa mi se vada adresa mea, adresa lui oricum nu o stiu decat numele si posta la care il pot trimite.

| AnutzaBM explică (pentru suntserios):

Colet pe post restant am mai trimis, dar nu si varianta sa fie ambele adrese post restant happy de asta intrebam

| suntserios a răspuns (pentru AnutzaBM):

Ar trebuie sa poti

| darrio2007 a răspuns (pentru AnutzaBM):

Chiar daca trimiti la post restant adresa expeditorului trebuie sa apara.

| DelphhiN a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, dar atat timp cat trimiti un colet post restant e logic ca atat destinatarul cat si expeditorul sunt post restante

| darrio2007 a răspuns (pentru DelphhiN):

Mai bine taceai.

| suntserios a răspuns (pentru DelphhiN):

Ai idee ce inseamna post restant macar?

| AnutzaBM explică:

La sfarsitul luni am sa merg la posta si am sa clarific incertitudina asta, de indata ce aflu o sa acord fundita celui mai bun raspuns, va multumesc happy