| Light_Denys_1986 a întrebat:

vreau sa trimit un colet prin fan curier si am o întrebare : daca destinatarul plătește cash eu cum îmi primesc banii coletului? Mulțumesc anticipat happy.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca il trimiti ramburs destinatarul va plati pretul la primirea coletului si dupa aceea firma de curierat iti va inmana pretul platit.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tii aduce curierul dupa 2-3 zile

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca la expediere trebuie sa completezi un formular, si acolo bifezi optiunea "ramburs". Oricum, te lamuresc cei de la Fan.
"Persoane fizice: trimiterile postale cu valoare declarata sau ramburs, se ridica cu intocmire packing list/ verificare continut. In packing list se vor mentiona urmatoarele: produsele din interior, seriile/codurile si valoarea produselor/ uzura marfii (bifa la produs nou/ produs second hand) pentru bunurile depuse deschise.

Curierul FAN asista la completarea formularului, la ambalarea produselor si verifica daca produsele mentionate exista in colet." - pe de site-ul lor!