| anonim_4396 a întrebat:

Salut din nou, as vrea sa trimit un colet prin OLX din Piatra Neamt tot in Piatra dar destinatarul il vrea pana de Pasti. Oare va ajunge tinand cont de distanta de 15-30km maxim? Si inca o intrebare, curierul lucreaza si de Pasti? Adica sambata (maine) si duminica poimaine?

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu o sa ajunga, daca faci comanda de curier azi, ajunge maine sa ridice, de acolo o sa stea in depozit pana marti cel mai devreme, nu o sa lucreze nimeni in ziua de paste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Cand ai vrea sa il duca?

| RaduConstantin200 a răspuns (pentru suntserios):

Maine as vrea sa il trimit si sa ajunga Duminica cel tarziu, ideea e ca distanta nu e foarte mare puteam sa ma duc si eu dar nu am cum cu starea asta de urgenta etc.

| suntserios a răspuns (pentru RaduConstantin200):

Pai si ce curier crezi ca lucreaza in duminica de paste? Serios acu?

| RaduConstantin200 a răspuns (pentru suntserios):

Dar maine nu il poate primi?

| suntserios a răspuns (pentru RaduConstantin200):

Nu. Curierii nu iau de la tine si duc la el. Coletul trece prin depozit pe la ei prima data si a doua zi livrează

| JicaContra a răspuns (pentru RaduConstantin200):

Curierii nu sunt indispensabili
asa ca nu functioneaza de sarbatori
chiar eu am o comanda care pe data de 16 am primit sms ca ajunge in 24-72h, moment in care as putea sa le fac reclamatie la opc ca au mancat rahat, insa nu am chef sa stir SHlT degeaba

| sierra1 a răspuns:

De două ori nu

| Digikey a răspuns:

De pastele ortodocsilor intarziati de rit vechi.