| CHROMENYLU a întrebat:

Salut.am si eu o intrebare:de 2 zile am o problema cu tasta space, cand o apas, imi intra calculatorul pe modul sleep.Am intrat in configurarea tastaturii, am selectat totul pe default si tot degeaba.As dori sa stiu daca e o problema de la windows, ca am si power on de pe tastatura, dar porneste de pe tasta A. Tastatura merge bine, am verificat-o la un prieten. Vreau o parere, caci e prima data cand ma confrunt cu asa ceva,, acu trebuie sa folosesc ON-Screen Keyboard ca sa pot separa cuvintele.Va multumesc

2 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

1) Navigare la 'Power Options' (sau Start si cauta powercfg. cpl)
2) Selecteaza planul utilizat de tine.
3) Click: Change plan settings.
4) Crucial Link: Change advanced powers settings
5) Cauta setarea: 'Sleep'
6) Expandeaza: Sleep after. Daca este laptop verifica ambele setari 'Plugged in' si 'On Battery'.
7) Alege: 'Never' pentreu a opri intrarea in sleep.
8) Da 'OK'.

| CHROMENYLU explică (pentru DoarImpreuna):

Multumesc tare mult, am rezolvat problema cu succes,, sincer ieri am instalat alt windows, credeam ca totusi scap de chestia asta, dar cu aceleasi rezultate.Acum merge,, mersi pentru tot