| fabyy1998 a întrebat:

Am un card visa la brd si vreau sa imi bag alocatia si pensia alimentara pe el pot? Ce acte sunt necesare si unde trebuie depuse

3 răspunsuri:
| Kostzy5 a răspuns:

Eu primeam alocatiu intr-un cont otp bank si bursa intru-un cont bt.Eu propun sa mergi la una dintre sucursalele brd.Va trebui inainte de toate sa iti creezi un cont brd, in cateva zile vei primi si cardul.Cei de acolo iti vor explica ce trebuie sa faci ca sa ti se vireze alocatia si pensia alimentara in acel cont.

| fabyy1998 explică (pentru Kostzy5):

Cardul il am deja la brd facut

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa comunici codul IBAN al contului de la BRD-GSG, atat la platitorul pensiei alimentare, cat si la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau si sa soliciti plata pe card.