| fabyy1998 a întrebat:

Vreau sa imi fac un card gold visa la brd, ce acte sunt necesare si costa ceva emiterea cardului?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Da, orice card "standard" iti convine: Visa Standard, Visa Electron sau echivalentele MasterCard Standard si MasterCard Maestro.

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Visa Gold?! In primul rand, iti trebuie venituri lunare de cel putin 1000 de Euro (echivalent in lei). Iti trebuie acte care sa dovedeasca aceste venituri (adeverinta de salariu, contracte de inchiriere etc.) si actul de identitate. Comisionul de emitere a cardului este zero.

| fabyy1998 explică (pentru JackR):

Pai am un prieten ca si-a facut card doar cu buletinul fara nici-o adeverinta si baga pe card cat vrea el

| JackR a răspuns (pentru fabyy1998):

Nu spun ca nu se poate, dar nu este Visa Gold. Este un banal card Visa/Visa Elctron, pe care si-l poate face oricine. Cardurile "pretioase" (Gold, Platinum, Diamond etc.) ofera o multime de avantaje comparativ cu cele "standard", dar ca sa le detii trebuie sa indeplinesti anumite conditii (venit minim garantat, o suma minima in cont, un plafon minim anual pentru plati facute de pe card etc.).

| fabyy1998 explică (pentru JackR):

A deci pot sa imi fac doar visa electronic, la brd pe site am vazut ca sunt Gold, Platinum etc. si de asta ma gandeam daca pot face visa gold... am inteles

| JackR a răspuns (pentru fabyy1998):

Da, orice card "standard" iti convine: Visa Standard, Visa Electron sau echivalentele MasterCard Standard si MasterCard Maestro.