| eXtr3am_5367 a întrebat:

Salut
As vrea sa imi fac un calcualtor pe piese cat de cat bun pentru jocuri, dar nu prea ma pricep foarte mult la piese, firma, etc.
daca puteti sa ma ajutati sa imi spuneti ce procesor, placa video, placa de baza, placa video, rami, dvd, sursa, tot ce trebuie big grin
Bani momentan am 15 mil dar poate sa depasasca cu putin big grin

App.sa nu imi mai spuneti ca am prea putini bani pentru un pc gaming happy pentru ca stiu deja asta si de aia nici nu am pretentii sa imi mearga toate jocurile noi

1 răspuns:
| Marian13546123412434 a răspuns:

Pai.
Procesor.2.6 GHz minim(INTEL; AMD)

Placa video 1GB(nVidia de preferat)

RAMI.3GB

Writter de preferabil sa functioneze pe ambele Tipuri de cd-uri(DVD-R; DVD+R; CD-R)