| alex251 a întrebat:

Salut, cei care au citit Moara cu noroc de Ioan Slavici si au vazut si filmul; e vreo diferenta intre film si carte? ma refer difera personajele actiunea ceva? sau e ca la baltagul filmul exact dupa carte?

1 răspuns:
| Ali18sa a răspuns:

Nu difera cu mult insa sunt anumite pasaje din carte care nu se regasesc in film.Cel mai bine ar fi sa citesti cartea o sa ai nevoie pentru mai tarziu mai ales pentru cand vei da bacu.Tu stii ce vei face!