| MadalinT00 a întrebat:

Salut! Cu ce pot sa imi sterg mai bine ochelarii? Cu acea carpa speciala nu se sterg prea bine. Aveti solutii? Dau funda!

11 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Cea mai buna modalitate e batista, nu incerca sa ii stergi cu prosupu ca zgarii lentilele, la oftarmolog ti-a dat o batista, altceva in afara de aia nu folosesti

| Anothergirl22 a răspuns:

Sunt șervețele special pentru asta. Eu mi le-am cumpărat de la Penny

https://www.douglas.ro/p/expert-wipes-servetele-ochelari-042730

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Gasesti carpa de microfibra la kaufland

| Smolbean a răspuns:

Cu șervețelul lor, și soluție de la un magazin special, de la ofta. Nu folosi șervețele din lidl sau de pe altundeva, deoarece zgârie lentila, și înlătură stratul acela protector.

| radualmasan a răspuns:

Cu denim. Eu mereu folosesc denim si sterge excelent. Doar sa fie curat.

| Gligore2000 a răspuns:

Depinde de lentile, cele de plastic cu multe straturi antireflex dupa un an se matuiesc cu servetele de hartie "speciale"
Cele de sticla ale bunicii se pot sterge cu ele.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Eu ii sterg mai intai cu servetele dinalea speciale de curatat ochelari, dupa care trec peste lentile cu o laveta din microfibra. In felul asta nu ramane nici macar o urma pe lentile.

| Lisa300 a răspuns:

Sunt șervete speciale Clear view am eu. Le-am luat de la Lidl au costat cam 8 lei dar am văzut că sunt și în profi (acolo erau vreo 11 lei).
Partea bună e că după ce l-ai folosit ca să nu-l arunci îl poți împături înapoi și să-l bagi în ambalaj pentru a-l refolosi și nu se usucă până la următoarea folosire.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Cu soluție laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Mircofibra... FOREVAH!