| MadalinT00 a întrebat:

Salut! Cu ce pot sa imi sterg mai bine ochelarii? Cu acea carpa speciala nu se sterg prea bine. Aveti solutii? Dau funda!

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cu soluție laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Mircofibra... FOREVAH!

| 1234568807 a răspuns:

Cea mai buna modalitate e batista, nu incerca sa ii stergi cu prosupu ca zgarii lentilele, la oftarmolog ti-a dat o batista, altceva in afara de aia nu folosesti

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Eu ii sterg mai intai cu servetele dinalea speciale de curatat ochelari, dupa care trec peste lentile cu o laveta din microfibra. In felul asta nu ramane nici macar o urma pe lentile.

| Gligore2000 a răspuns:

Depinde de lentile, cele de plastic cu multe straturi antireflex dupa un an se matuiesc cu servetele de hartie "speciale"
Cele de sticla ale bunicii se pot sterge cu ele.

Răspuns utilizator avertizat
| Smolbean a răspuns:

Cu șervețelul lor, și soluție de la un magazin special, de la ofta. Nu folosi șervețele din lidl sau de pe altundeva, deoarece zgârie lentila, și înlătură stratul acela protector.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Gasesti carpa de microfibra la kaufland

| Anothergirl22 a răspuns:

Sunt șervețele special pentru asta. Eu mi le-am cumpărat de la Penny

https://www.douglas.ro/p/expert-wipes-servetele-ochelari-042730

| radualmasan a răspuns:

Cu denim. Eu mereu folosesc denim si sterge excelent. Doar sa fie curat.

| Lisa300 a răspuns:

Sunt șervete speciale Clear view am eu. Le-am luat de la Lidl au costat cam 8 lei dar am văzut că sunt și în profi (acolo erau vreo 11 lei).
Partea bună e că după ce l-ai folosit ca să nu-l arunci îl poți împături înapoi și să-l bagi în ambalaj pentru a-l refolosi și nu se usucă până la următoarea folosire.