| Ronaldinho1 a întrebat:

Cum pot invata engleza de pe internet?

Răspuns Câştigător
| MDLNA a răspuns:

Salut :)
Mai bine iti iei un tutore pentru inceput..sa te invete baza(culori, timpurile existente, legume etc) si apoi gasesti cate site-uri vrei unde poti rezolva exercitii http://www.tolearnenglish.com/ Pe site-ul asta sunt si niste lectii dar si exercitii.
Spor la invatat!

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca esti incepator in engleza, si nu stii culorile si diverse obiecte poti cauta pe net. "culori in limba engleza". Ce mai vezi pe internet, cuvinte, tradule cu google translate. Si astfel iti faci o idee cam ce inseamna cuvantul sau fraza respectiva. De exemplu: "don't" inseamna "nu". Cuvantul "nu" are si alta forma asta fiind "no". Dar se folosesc in contexte diferite. Cand dialoghezi cu o persoana si ea te intreaba daca ai vazut filmul de aseara. Si tu raspunzi "no" - mai simplu. Mai poti scrie in alt context "I don't think...". Adica te intreaba daca geaca de piele al lui X este originala. Iar tu raspunzi "I don't think." care inseamna "nu cred". Sper ca ai inteles cat de cat ce vreau sa spun.

| hunterpainting a răspuns:

Ce nu intelegi bagi in google translate

| FadetoBlack a răspuns:

Google translate nu tot timpu' îţi dă traducerea corectă happy