| Th3Li0N a întrebat:

Salut daca am procesor pentium 4 3ghz si 4gb ram si o placa video NVIDIA GeForce de 2gb GDDR3 este calculator gaming?
Adica sa mearga call of duty 4 Modern Warfare
Battle Field 4, GTA 4, Leaft4Deat,SilentHill,NFS RUN toate seriile de NFS, Assasin Creed toate seriile de fapt toate jocurile noi!

5 răspunsuri:
| Sindrom_4824 a răspuns:

Astea merg pe un calculator si mai slab... daca stii cum sa le faci configuratia o sa mearga excelent! dar oricum nu cred ca o sa ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu este un high-end dar v-a putea rula cu 40/50 fps asta daca vei avea setarile pe medium, pe high sau ultra probabil intre 10/20 fps. Oricum, daca vrei sa-i faci un upgrade, cumpara o placa gddr5 cu 256/196 bits bus(gtx 660)

Succes!

| Vu a răspuns:

Pai depinde... daca procesorul este dual core...perfectwinking daca e doar cu 1 nucleu, cam greu va merge la jocurile mai noi, gen max payne 3 asassin creed 3 the run si altele

| KnowEverything a răspuns:

Da boss. Eu am ca tine numai ca DDR2 si un pic mai multi rami. Si merg perfect cam toate la grafica medie - mare (intre). Iti recomand si Medal of Honor Warfighter! (dar ca sa nu existe discutii si ca sa ma crezi scrie numele jocului si system requirements pentru a te convinge ca ce ai tu e recomandat! )

| lpavel a răspuns:

Stai linistit ai un calculator extraordinar de bun si-ti vor merge toate jocurile. Deci PLAY GAME!